24. Niedziela Zwykła 17 IX 2023 r.

1. Spotkanie rodziców dzieci kl. III a i III b przygotowujących się do pełnego udziału we Mszy św. – dziś o 10.15 w domu parafialnym. Zaś dzieci z kl. III a i III b – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00.
  2. Wczoraj w Tarnowie Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż pobłogosławił nowych ceremoniarzy
    i animatorów liturgicznych, wśród nich dwóch naszych lektorów: Jana Filipka i Patryka Kędrę. Życzymy im owocnej dalszej posługi w trosce o piękno liturgii w naszym kościele.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont dachu na domu parafialnym: na składkę 14120 zł; w kopercach 22 rodziny = 3550 zł. i przelewem bankowym 15 rodzin = 3050 zł. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Stanisława Kostkę; w środę – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanga i towarzyszy; w czwartek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę; w sobotę – św. o. Pio z Pietrelciny. Z tej racji po mszy św.
    o 18.00 nabożeństwo do św. Ojca Pio; w przyszłą niedzielę – Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  6. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d przygotowujących się do pełnego udziału we mszy św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym, zaś dzieci z kl. III c i III d – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu Msza św. Rodzinna o godz. 11.00. Bardzo prosimy
    o obecność rodziców i dzieci.
  7. Kurs „MARIA MAGDALENA”, czyli weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku odbędzie się w dn. 22 – 24 września w Domu z Duszą w Bochni przy ul. Czackiego 3. Zapisy
    i szczegółowe informacje na stronie FB Wspólnoty „Strumienie Wody Żywej”. Serdecznie zapraszamy.
  8. Ognisko misyjne organizuje zbiórkę środków opatrunkowych (bandaże, opaski elastyczne, kompresy, gazy opatrunkowe, rękawiczki chirurgiczne, płyny do dezynfekcji, strzykawki) mydeł w kostce, szczoteczek i past do zębów. Można je składać w sobotę /23 IX/ w godz. 10.00-13.00 do kosza przed domem parafialnym i w przyszłą niedzielę /24 IX/ po mszach św. do kosza przy bocznym ołtarzu naszego kościoła. Dary te zostaną przekazane misjonarzom pracującym
    w Afryce.
  9. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  10. Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zaprasza na spotkanie z cyklu: Wiśnicz, jakiego nie znamy: „Kto, co kiedy – czyli archiwalia pokazujące dzieje Wiśnicza – w poniedziałek /18 IX/ o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK (dawne kino „Szreniawa) – wykład dr Kamili Follprecht.
  11. Zebranie wiejskie w Leksandrowej dzisiaj /17 IX/ o godz. 16.00 w Świetlicy.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej; – o beatyfikacji rodziny Ulmów. Jest też „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i kalendarze misyjne.
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …