25. Niedziela Zwykła 24 IX 2023 r.

1. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d przygotowujących się do pełnego udziału we Mszy św. – dziś o 10.15 w domu parafialnym. Zaś dzieci z kl. III a i III b – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00.
  2. Ognisko misyjne organizuje zbiórkę środków opatrunkowych (bandaże, opaski elastyczne, kompresy, gazy opatrunkowe, rękawiczki chirurgiczne, płyny do dezynfekcji, strzykawki), mydeł w kostce, szczoteczek i past do zębów. Można je składać dziś do kosza przy bocznym ołtarzu naszego kościoła. Dary te zostaną przekazane misjonarzom pracującym w Afryce.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 8 rodzin = 1250 zł i 50 euro; przelewem bankowym 3 rodziny = 550 zł. Dziękujemy także Firmie stolarskiej „DREWREK” p. Bogdana Wójcika za wykonanie „podstaw-podpórek” pod obrazy: Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Jana Pawła II, św. O. Pio i św. Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego oraz ich podświetlenie, a także stolik na gazety. Serdeczne Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Wincentego a Paulo; w czwartek – św. Wacława; w piątek – św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima.
  5. Międzynarodowa akcja „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” – w czwartek (28 IX) o godz. 15.00, przy pomniku św. Floriana w Rynku. Prowadzi Akcja Katolicka. Uczestnicząc w tej modlitwie dajemy publiczne świadectwo wiary i ufności w Boże Miłosierdzie. Po modlitwie spotkanie Akcji Katolickiej na plebani.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, jako owoc nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej – w piątek (29 IX). Porządek adoracji: rozpoczęcie o godz. 14.00 i adoracja mieszkańców Olchawy i Kopalin; Leksandrowa i Łomna – od 15.00 do 16.00; dzieci i młodzież – od 16.00 do 17.00; mieszkańcy Nowego Wiśnicza – od 17.00 do 18.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Tak zaplanujmy nasze zajęcia, aby każdy z nas znalazł chwilę na udział w adoracji.
  8. Spotkanie chłopców z kl. III oraz wszystkich, którzy pragną być ministrantami – w sobotę o 9.30 na plebani.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (1 X) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  10. Od przyszłej niedzieli (1 X) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia o godz. 17.00, a w niedzielę różaniec po Mszy św. wieczornej. Gorąco zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  11. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są jeszcze do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  12. „Budujemy studnie w Czadzie” – akcja pomocy misjom w budowaniu studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów takich jak: telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy – trwa od dzisiaj do końca października. Można je składać do specjalnego pojemnika przy garażach obok plebani.
  13. Zebranie informacyjne dla mieszkańców gminy Nowy Wiśnicz dot. nowych dotacji na wymianę pieców, pozyskania środków przed montażem, dopłat do paneli i termomodernizacji – w środę (27.09) o godz. 19.00 w Remizie OSP Nowy Wiśnicz.
  14. Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zaprasza na wykład pt. „Konserwacja zamku w Nowym Wiśniczu według koncepcji prof. Alfreda Majewskiego”, który poprowadzi dr Adam Wójcik Łużycki – w piątek (29.09) o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOK-u (dawne kino Szreniawa).
  15. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Jest również „Mały Gość”, „Trwajcie w miłości”, „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …