26. Niedziela Zwykła 1 X 2023 r.

1. Komunikat ks. Biskupa dot. Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego….
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 rodziny = 1200 zł.; przelewem bankowym 5 rodzin = 816 zł. Bóg zapłać.
  4. Od jutra nabożeństwa wieczorne w naszym kościele będą o godz. 17.00.
  5. Kancelaria parafialna popołudniu czynna od godz. 16.00 – 17.00.
  6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 17.00; a w niedziele po mszy św. wieczornej. W zakrystii można zgłaszać grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Aniołów Stróżów; w środę – św. Franciszka z Asyżu; w czwartek – św. Faustynę Kowalską; w sobotę – NMP Różańcową.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 połączona z modlitwą różańcową. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W I czwartek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  10. Spowiedź przed I piątkiem: dla dzieci we czwartek od godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych w piątek od 16.00. W Połomiu Dużym w środę o 16.30.
  11. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00 z modlitwą różańcową. W Połomiu D. o godz. 17.30.
  12. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 z procesją i Różańcem fatimskim. Na procesję prosimy przynieść świece.
  13. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  14. W Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni rozpoczyna się dziś tygodniowy odpust. Piesza pielgrzymka z naszej parafii do Bochni wyruszy w piątek o godz. 14.00 z kościoła. Msza św. w Sanktuarium o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych i dzieci pod opieką rodziców. Powrót już we własnym zakresie. Zabierzmy ze sobą śpiewnik pielgrzymkowy.
  15. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona na trwający remont dachu na domu parafialnym. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.
  16. Spotkanie rodziców dzieci kl. III a i III b przygotowujących się do pełnego udziału we mszy św. – w przyszłą niedzielę o 10.15 w domu parafialnym. Zaś dzieci z kl. III a i III b – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00. Podczas mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci. Bardzo prosimy o obecność Rodziców i dzieci.
  17. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  18. „Budujemy studnie w Czadzie” – akcja pomocy misjom w budowaniu studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów takich jak: telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy – trwa do końca października. Można je składać do specjalnego pojemnika przy garażach obok plebani.
  19. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych; – o tym, że parafia ma przyszłość. Jest również „Trwajcie w miłości”, „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny”. Dostępny jest także GOŚĆ Extra a w nim m.in.: o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej, o prawdziwej historii różańca.
  20. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …