27. Niedziela Zwykła 8 X 2023 r.

1. Spotkanie rodziców dzieci kl. III a i III b przygotowujących się do pełnego udziału we mszy św. – dzisiaj o 10.15 w domu parafialnym. Zaś dzieci z kl. III a i III b – zapraszamy o godz. 10.15 do kościoła. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00. Podczas mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci. Bardzo prosimy o obecność Rodziców i dzieci.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 350 zł.; przelewem bankowym 15 rodzin = 3300 zł. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o godz. 17.00; a w niedziele po mszy św. wieczornej. W zakrystii można zgłaszać grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00 połączona z modlitwą różańcową. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz dzieci, młodzież i rodziców na modlitwę w intencji nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego.
  7. Spotkanie rodziców dzieci kl. III c i III d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę (15 X) o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. III c i III d zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. Rodzinna o godz. 11.00. Podczas mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym.
  9. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin z okazji Dnia Papieskiego św. Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę /15 X/. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Grupę Apostolską Młodzieży.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Bochni oraz pomogli w jej zorganizowaniu: strażakom, policji oraz osobom kierującym ruchem, niosącym tubę i śpiewającym.
  11. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). W wypominkach rocznych wypisujemy zmarłych z najbliższej rodziny (współmałżonków, rodziców, rodzeństwo), natomiast w wypominkach listopadowych wymieniamy zmarłych z bliższej lub dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  12. Kalendarze dla rolników i działkowiczów są jeszcze do nabycia w zakrystii /30 zł/.
  13. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – cykl artykułów na temat rzymskiego etapu Synodu; – czy w Polsce mamy epidemię krótkowzroczności dzieci. Jest również „Trwajcie w miłości”, „Misje dzisiaj”, „Świat misyjny” oraz „GOŚĆ Extra”, a w nim m.in.: o pierwszym w historii ukazaniu się Matki Bożej i o prawdziwej historii różańca.
  14. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Stanisław Zych z ul. J. Matejki. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  15. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …