29. Niedziela Zwykła – Niedziela Misyjna 22 X 2023 r.

1. Szkolne Koło Caritas, Kręgi Domowego Kościoła i Ognisko misyjne organizują kiermasz ciast i domowych wypieków oraz upominków z motywami religijnymi – dziś na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na budowę studni w Afryce.
  2. Msza św. w intencji przyjaciół i ofiarodawców Chóru CANON – dziś o godz. 15.00. Po mszy św. koncert w wykonaniu naszego Chóru Canon oraz chóru Królewskie Słowiki i Wiśnickiego Kwartetu Smyczkowego, podczas którego zostaną zaprezentowane pieśni z występu w Paryżu.
  3. Towarzystwo Miłośników Wiśnicza zaprasza na wystawę artefaktów i makiet z II WŚ, prezentacja replik broni – dziś w Galerii „Stara Dzwonnica” w godz. 10.00 do 18.00 oraz na wykłady: „Tajemnice kopalińskiego lasu” i „Zagadkowy cmentarz w rejonie latarni umarłych” – w piątek w sali widowiskowej MOK-u o godz. 18.00.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – w ciągu tygodnia o godz. 17.00; a w niedzielę po mszy św. wieczornej.
  5. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 500 zł. i przelewem bankowym 6 Rodzin = 1100 zł. Bóg zapłać.
  6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w sobotę – św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów; w przyszłą niedzielę – Rocznica poświęcenia kościoła własnego. Kazania wygłosi ks. prał. Tadeusz Bukowski.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, połączona z modlitwą różańcową. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o 17.00 nabożeństwo do św. o. Pio połączone z różańcem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych – w sobotę /28 X/ od godz. 9.00 do 12.00. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi również w ciągu tygodnia podczas mszy św. i nabożeństw różańcowych.
  9. „Orszak Świętych” – za dwa tygodnie w niedzielę 5 XI. Zachęcamy dzieci, aby przy pomocy rodziców przebrały się za wybranego świętego. Może to być św. Patron dziecka lub ulubiony święty. Należy przygotować charakterystyczny strój świętego wraz z napisem imienia świętego. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu kościelnym, a potem procesyjnie wejście do kościoła.
  10. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). W wypominkach rocznych wypisujemy zmarłych z najbliższej rodziny (współmałżonków, rodziców, rodzeństwo), natomiast w wypominkach listopadowych wymieniamy zmarłych z bliższej lub dalszej rodziny, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy o czytelne pismo.
  11. Zwracamy się z gorącym apelem, aby nie wprowadzać psów na Plac Kościelny (nie mówiąc już o „załatwianiu” się psów), a także by nie jeździć rowerami po alejkach. Jeśli ktoś pokonuje trasę Placem, to należy zejść z roweru i prowadzić go. Uszanujmy to miejsce, tym bardziej, że kiedyś przy kościele był cmentarz.
  12. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: początek czteroodcinkowego cyklu analizującego wizję Kościoła wyłaniającą się z każdej z czterech Ewangelii oraz o konflikcie izraelsko-palestyńskim. Jest również „Gość Ekstra”, „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..