3. Niedziela Adwentu – GAUDETE 17 XII 2023 r.

1. Dzisiaj usłyszeliśmy po długim czasie na nowo dźwięk naszych organ, chociaż remont jeszcze trwa nadal. Ze względów technicznych remont organów wydłużył się, ale organmistrzowie robią wszystko, aby przynajmniej część głosów była gotowa na święta. Dziękujemy wszystkim za cierpliwość i ofiarność.
  2. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dzisiaj o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  3. Uroczyste przyjęcie chłopców do grona aspirantów – dziś podczas mszy św. o godz. 11.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę: 13230 zł; w kopertach 19 Rodzin = 3150 zł.; przelewem bankowym 12 Rodzin = 2400 zł..
  5. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w roratach pod hasłem: „Franciszkowy plac budowy..” – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 (ze względu na spowiedzi w dekanacie). W tych dniach kancelaria popołudniu czynna od 17.00. Godzinki ku czci NMP – przed roratami od godz. 17.40. Natomiast w sobotę ostatnie w tym roku roraty o godz. 17.00.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00 i msza św. roratnia.
  7. Spowiedź parafialna – w sobotę /23 XII/. Spowiadać będziemy od godz. 8.30 – 10.00; 10.30 -12.00. Po południu spowiedź św.: 14.00 – 15.30; 16.00 – 17.00. W Połomiu D. – od godz. 14.00 do 15.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby pojednać się z Bogiem i ludźmi i w ten sposób owocnie przeżywać świętowanie Bożego Narodzenia. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę.
  8. Spowiedź św. chorych w domach, których nie odwiedzamy z ok. I sobót – będzie w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
  9. Wigilia Bożego Narodzenia – w niedzielę. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego tylko do południa. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Przypominamy o niedzielnym obowiązku uczestniczenia we mszy świętej – w tym dniu Pasterka nie będzie mszą św. niedzielną! Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii wg św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd. Postarajmy się, aby w ten wieczór nikt nie był samotny i zapomniany. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
  10. PASTERKA o godz. 22.00 i o 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W tym dniu wspominamy samotne matki z dziećmi, opuszczone i pokrzywdzone przez najbliższych. W czasie Pasterki składamy ofiary na tacę na Fundusz Obrony Życia.
  11. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można jeszcze nabywać w zakrystii /ofiara 9 zł/.
  12. PAN ORGANISTA zaniesie opłatki do Rodzin w Leksandrowej w poniedziałek w godz. 8.00 do 16.00; zaś u PANA KOŚCIELNEGO można nabyć opłatki w zakrystii. Niech to będzie sposobność, aby wynagrodzić za posługę Pana Organisty i Pana Kościelnego.
  13. Galeria „Stara Dzwonnica” działająca przy naszej parafii organizuje konkurs: malowanie bombek choinkowych o tematyce: „Historia Nowego Wiśnicza – zabytki i legendy” lub „Wiśnicz – moje miasto przyszłości”. Prace należy składać do 20 XII br. w przedsionku zakrystii do pudełka z napisem KONKURS. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  14. Miejski Ośrodek Kultury w N. Wiśniczu zaprasza na Jarmark o tematyce Bożonarodzeniowej – dzisiaj na Rynku. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych organizatorów.
  15. W najnowszym numerze „GN” specjalny dodatek „Czekając na Nowonarodzonego” z propozycją rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Jest też „Trwajcie w miłości”, „MGN”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i nowość: dwumiesięcznik „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”.
  16. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Jerzy Chmura z Leksandrowej i † Jan Bolak z ul. J. Matejki. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  17. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.