3. Niedziela Wielkiego Postu 12 III 2023 r.

1. Baranki wielkanocne oraz świece „paschaliki” Caritas parafialna rozprowadza dzisiaj na placu kościelnym /ofiara: mały = 8 zł.; duży = 15 zł./
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont organów: w kopercie 1 Rodzina = 500 zł i przelewem bankowym 10 Rodzin = 1600 zł. Bóg zapłać.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki dla mieszkańców Ukrainy; wolontariuszom naszej Caritas parafialnej za koordynację oraz p. Konradowi Koterbie z Kopalin za transport do magazynu CDT w Wojniczu. Z dekanatu lipnickiego przekazano 77 paczek. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  5. Zapraszamy do udziału w Kursie ALPHA, który rozpoczyna się jutro, /poniedziałek/ o 19.00 w sali konferencyjnej przy ZK. Zapiszmy się sami i zachęćmy znajomych. Szczegółowe informacje na zaproszeniach i plakatach w gablocie oraz Facebooku parafii i ALPHA w Wiśniczu.
  6. Możliwość zakupu strojów komunijnych i innych dodatków dla dzieci kl. III – we wtorek /14 III/ w domu parafialnym o 18.00. Przyjedzie producent Szat liturgicznych z Kierlikówki.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Adoracja z okazji 16-go dnia miesiąca – w czwartek od godz. 16.00.
  9. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2022 – w czwartek o 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby przekazać 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. Caritas parafialna prowadzi zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „Biedronka”; „Centrum”; „Groszek”; „Lewiatan”; „Optima” i „Spar”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
  12. Rozpoczęły się zapisy na EDK (Ekstremalną Drogę Krzyżową) z Trzciany i z Łąkty Górnej. Przygotowanych jest 5 tras o różnym poziomie trudności. Informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl.
  13. Podatek za I kwartał 2023r. od mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie zbierany do 15 marca w godz. 9.00 – 15.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego, natomiast od mieszkańców Kopalin będzie zbierany 13 i 14 marca w godz. 18.00 – 20.00 w budynku Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach.
  14. W najnowszym „GN” m.in: – blok tekstów z ok. 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka; – wielkopostna katecheza o uczynku miłosierdzia „wątpiącym dobrze radzić”. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Adam Tomaszewski z Kopalin. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.