3. Niedziela Wielkiego Postu 3 – 10 III 2024 r.

1. Dziś możemy nabywać baranki wielkanocne i świece „paschaliki” na placu kościelnym, które rozprowadza Szkolne Koło Caritas.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 5 Rodzin = 750 zł. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek – święto św. Kazimierza, królewicza. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. prałatowi Kazimierzowi i ks. Adrianowi składamy najserdeczniejsze życzenia i obejmujemy ich naszą modlitwą.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  8. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – we wtorek o godz. 16.00 na plebanii. Zwracamy się z prośbą, aby przekazać 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej.
  9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Rozpoczęły się zapisy na EDK (Ekstremalną Drogę Krzyżową) w naszym dekanacie. Przygotowanych jest kilka tras o różnym poziomie trudności. Informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl.
  11. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy również do sali w domu parafialnym o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  12. Spotkanie uczniów klas VIII SP i rodziców w ramach przygotowania do bierzmowania – w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
  13. Kurs przedmałżeński oraz dzień skupienia odbędzie się w Parafii św. Mikołaja w kościele szkolnym. Szczegóły i terminy w gablocie.
  14. W zakrystii można nabyć płyty „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 30 zł.
  15. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i kaplicy w Połomiu Dużym.
  16. W najnowszym „GN” m.in: – o dobrej spowiedzi – jak przeprowadzić właściwie rachunek sumienia. Można również nabyć: „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Trwajcie w miłości”.
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.