3. Niedziela Zwykła 21 I 2024r.

1. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dziś o godz. 10.15 w domu parafialnym. Dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy również do sali w domu parafialnym o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  2. Spotkanie uczniów klas VIII SP w ramach przygotowania do bierzmowania – dziś o godz. 18.00 w domu parafialnym.
  3. Dziś obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Pamiętajmy szczególnie w tych dniach o naszych drogich babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
  4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na spłatę za remont dachu na domu parafialnym: na tacę: 11 980 zł. zł; w kopertach 19 Rodzin = 2950 zł.; przelewem 9 Rodzin = 1750 zł. Bóg zapłać.
  5. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego, bpa; w czwartek – nawrócenie św. Pawła Apostoła; w piątek – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45, a o godz. 17.00 nabożeństwo do św. O. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Bocheński Wieczór Modlitwy „Strumienie” odbędzie się w środę (24 I ) w kościele szkolnym w Bochni. Konferencje wygłosi O. Tomasz Nowak, ceniony rekolekcjonista z Łodzi.
  8. Trwa wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Bardzo prosimy, aby w każdym mieszkaniu na stole był krzyż, woda święcona, kropidło, zapalone świece, a dzieci miały przygotowane zeszyty do religii. Zachęcamy, aby w miarę możliwości cała rodzina była obecna w czasie kolędy. Program wizyty na najbliższy tydzień ….
  9. Program kolędy jest także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. Buteleczki z wodą święconą znajdują się na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.
  11. Kolęda na życzenie dla rodzin, które pragną mieć jeszcze wizytę duszpasterską odbędzie się w czwartek i piątek od godz. 17.30. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych rodzin w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  12. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci i młodzież od kl. 3-8, zwłaszcza zaangażowanych w grupach parafialnych, do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii. Szczegółowe informacje, harmonogram i karta zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej parafii.
  13. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje pt.: „Kurs Nowe Życie”, które odbędą się od 2 do 4 lutego (piątek od 18.40 do niedzieli do godz. 14.00) w domu parafialnym. Rekolekcje poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie. Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę nowego spojrzenia na swoje życie, pragną odnowić lub wzmocnić swoją więź z Jezusem i spotkania z działającym Bogiem. Zapisy telefonicznie lub przez formularz internetowy do 31 stycznia. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej i FB Parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  14. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2023 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  15. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przypominają o obowiązku corocznego prowadzenia kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych, a także zalecają zakup czujników dymu i tlenku węgla.
  16. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: – o opiece nad seniorami; – o chaosie, jaki zapanował w wymiarze sprawiedliwości. W numerze „Trwajcie w miłości” m.in. – o cudach w Lourdes i reakcji na nie osób niewierzących; – świadectwo światowej sławy neurochirurga, który dzięki modlitwie różańcowej dokonał innowacyjnych odkryć w medycynie; – świadectwo małżonków, którzy odbudowali swoją relacje miłości po kryzysie, rozstaniu i zdradzie. Jest też „MGN”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  17. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.:  † Mieczysław Ostroga z Łomnej i † Stanisław Całka z Leszna, którego pogrzeb we wtorek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  18. Modlitwa do św. Michała Archanioła…