31. Niedziela zwykła – Rocznica Poświęcenia Kościoła 30 X 2022 r.

Informacje duszpasterskie

1. „Orszak Świętych” – dziś na mszy św. o godz. 11.00. Gromadzimy się o godz. 10.45 na Placu Kościelnym, a potem procesyjne wejście do kościoła.
  2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy tworzą wspólnotę żywego kościoła wiśnickiej parafii, zatroskanych o rozwój i życie zgodne z Ewangelią. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za składane ofiary oraz tym, którzy wspierają w różny sposób i na różnych płaszczyznach dzieła duszpasterskie, gospodarcze i charytatywne w naszej parafii. Bóg zapłać
  3. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu na remont organów w kopertach 2 Rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
  4. Spowiedź św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek od godz. 15.00 – 17.00. W tym dniu także ostatnie nabożeństwo różańcowe – zapraszamy do udziału w modlitwie.
  5. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja na cmentarzu: najpierw poświęcenie nowego GROBOWCA KAPŁANÓW; modlitwa za zmarłych, a następnie Msza św. za zmarłych parafian, kapłanów i siostry zakonne. Można drugi raz przystąpić do komunii świętej. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Podczas Mszy św. na cmentarzu składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Ks. Biskup dziękuje za każdą ofiarę złożoną na potrzeby Seminarium. Prosimy, aby udając się na cmentarz, zostawić samochody w miejscach bezpiecznych, dalej od cmentarza, a także dostosować się do poleceń służb porządkowych.
  6. W środę DZIEŃ ZADUSZNY, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień szczególnie poświęcony modlitwie za tych, którzy jeszcze oczekują na to, by dołączyć do grona świętych w niebie. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i po południu o 17.00.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Karola Boromeusza.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 16.00.
  10. Spowiedź przed I piątkiem:
    – w czwartek i piątek od 16.00.
    – w Połomiu Dużym w środę o 16.30.
  11. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30. Zapraszam w sposób szczególny młodzież z kl. 8. na kolejne spotkanie.
  12. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 połączona z Różańcem fatimskim.
  13. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – przez cały miesiąc listopad: w środę, piątek i niedzielę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej. W Połomiu Dużym do 8 listopada po mszy św.
  14. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  15. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  16. Kartki z wypominkami za zmarłych można składać w zakrystii u kapłanów lub w kancelarii parafialnej (kartki można zabrać z bocznych ołtarzy, zakrystii lub kancelarii). Bardzo prosimy o czytelne pismo.
    W Uroczystość Wszystkich Świętych kancelaria nieczynna – wypominki można wtedy składać w zakrystii.
  17. Dziękujemy za udział w wyborach i głosowanie do Parafialnej Rady Duszpasterskie. Wyniki głosowania zamieszczone są w gablocie ogłoszeń. Spotkanie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Komitetowych z Połomia Dużegow piątek o godz. 18.00 na plebanii.
  18. Pielgrzymka autokarowa Rodzin Radia Maryja do Torunia w dn. 2-3 listopada br. Szczegóły w gablocie.
  19. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – odpowiedź na pytanie: „Gdzie znajduje się niebo, czyściec i piekło?”; – o kulturze śmierci, która panicznie boi się śmierci. Jest również Gość Ekstra poświęcony Miłosierdziu Bożemu, „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  20. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji Synodu …..