34. Niedziela Zwykła – 26 XI 2023 r.

1. Komunikat Ks. Bpa Ordynariusza z ok. zakończenia V Synodu Diec. Tarnowskiej.
  2. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dziś o godz. 10.15 w domu parafialnym. Natomiast dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy do kościoła o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00
  3. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 przejście do Figury Chrystusa Króla Wszechświata i odmówienie aktu zawierzenia siebie i naszych rodzin Bożemu Sercu.
  4. O. Paweł Opioła – misjonarz z Zambii z serca dziękuje za wsparcie misji kwotą 13.893 zł. Bóg zapłać.
  5. Składamy podziękowania za złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina = 300 zł.; przelewem bankowym 1 Rodzina = 100 zł. Bóg zapłać.
  6. Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych – do czwartku: w niedzielę i środę od godz. 16.30, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej.
  7. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – św. Andrzeja Apostoła.; w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent.
  8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00 i msza św.
  9. Spowiedź przed I piątkiem:
    – w czwartek i piątek od 16.00.
    – w Połomiu Dużym w środę o 16.00.
  10. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. wotywne o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu D. o godz. 17.30.
  11. Spotkanie dzieci i młodzieży pragnących wziąć udział w Kolędzie misyjnej – w piątek po mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
  12. Zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy 1-2 grudnia (piątek – sobota). Rozpoczęcie mszą św. w piątek o godz. 17.00 i adoracja do porannej mszy św. w sobotę. Zapisy na wybraną godzinę adoracji – na liście znajdującej się na stoliku przy gazetach. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  13. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6.30, 7.00 i 17.00 połączona z Różańcem fatimskim.
  14. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Proboszcz w środę od 13.00; pozostali księża w sobotę od godz. 8.30.
  15. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  16. Odpust w Lipnicy Murowanej ku czci św. Andrzeja Apostoła w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  17. Kontynuacja prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła rozpocznie się we wtorek. Parafia otrzymała dotacje z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w kwocie 50 000 zł. Całość prac 83 500 zł.
  18. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – co łączy, a co różni Kościoły katolicki i prawosławny; – o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. Jest również „Mały Gość”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  19. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca śp.: † Wiesław Klima z ul. Mickiewicza, † Zbigniew Jędrzejek z Olchawy, † Stanisław Konieczny z Połomia D., którego pogrzeb w poniedziałek i † Ks. Jacek Mikulski – nasz Rodak, którego pogrzeb również w poniedziałek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  20. Modlitwa do św. Michała Archanioła…