4. Niedziela Adwentu 24 XII 2023 r.

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko przed południem. Nie będzie mszy św. o godz. 15.00 i 17.00. Przypominamy o niedzielnym obowiązku uczestniczenia we mszy świętej – Pasterka nie będzie mszą św. niedzielną! Zgodnie z tradycją zachowajmy post od pokarmów mięsnych i zatroszczmy się o chrześcijański charakter Wieczerzy Wigilijnej. To także okazja do wzajemnego przebaczenia i pojednania. Niech Wigilii towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie z Ewangelii św. Łukasza o Bożym Narodzeniu, śpiew kolęd. Może jest w pobliżu ktoś, kto winien zająć tradycyjnie pozostawiane puste miejsce przy naszym wigilijnym stole i oczekuje na nasze zaproszenie.
  2. PASTERKA dziś o godz. 22.00 i o 24.00, zaś w Połomiu Dużym o godz. 23.00. W czasie Pasterki ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
  3. Uroczystość Bożego Narodzenia – jutro /poniedziałek/. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. We wtorek Drugi Dzień Świąt i Święto św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  5. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 300 zł.; przelewem bankowym 7 Rodzin = 2150 zł.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W przyszłą niedzielę Zakończenie Starego Roku i wspomnienie św. Sylwestra. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  8. Wizytę duszpasterską, tzw. kolędę rozpoczniemy w naszej parafii od środy. Bardzo prosimy, aby w każdym mieszkaniu na stole był krzyż, woda święcona, kropidło, zapalone świece, a dzieci miały przygotowane zeszyty do religii. Zachęcamy, aby w miarę możliwości cała rodzina była obecna w czasie kolędy. Program wizyty na najbliższy tydzień …………
  9. Program kolędy jest także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii.
  10. Buteleczki z wodą święconą znajdują się na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.
  11. Gość Niedzielny świąteczno-nowoworoczny w cenie 15 zł. z dołączonym audiobookiem „Narodziny Bożego Narodzenia” o genezie Świąt obchodzonych 25 grudnia oraz o korzeniach tradycji i obrzędach bożonarodzeniowych. Jest też „Trwajcie w miłości”, „MGN”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek” i dwumiesięcznik „Gość Niedzielny – Historia Kościoła”.
  12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.