4. Niedziela Wielkanocna 21 IV 2024 r.

1. Spotkanie rodziców i dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – dziś o godz. 10.15 w domu parafialnym. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  2. Odpust ku czci św. Wojciecha w Starym Wiśniczu – dzisiaj. Suma o godz. 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na wzmocnienie fundamentów: na składkę =12 060 zł; w kopertach 29 Rodzin = 5250 zł; przelewem bankowym 5 Rodzin =1100  zł. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła: we wtorek – św. Wojciecha, głównego patrona Polski; w czwartek – św. Marka, Ewangelisty; w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o 18.00 nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – we wtorek o 17.00 na plebanii. Jednocześnie dziękujemy osobom, które przekazały 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej – z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej, a Pani Marii Tobiasz za bezinteresowną pomoc w wypełnianiu PIT-ów.
  7. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa o godz. 11.00. Kazania wygłosi O. Grzegorz Lachowicz, Redemptorysta z Warszawy. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę. Msza św. w Połomiu D. o godz. 8.00. Spowiedź św. przed odpustem będzie w czasie nabożeństw w ciągu tygodnia oraz w sobotę o 17.00. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia oraz asystę do feretronów i chorągwi.
  8. Szkolne Koło Caritas, Kręgi Domowego Kościoła i Akcja katolicka organizują kiermasz ciast i domowych wypieków oraz upominków z motywami religijnymi – w przyszłą niedzielę (28 IV) na placu kościelnym. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych i feryjnych wyjazdów dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych.
  9. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  10. Wystawa malarstwa Małgorzaty Mizia do zwiedzenia po mszy św. o 9.00 i 11.00 w Starej Dzwonnicy przy plebanii.
  11. Przychylając się do apelu wielu parafian bardzo prosimy, aby nie wprowadzać psów na plac kościelny – jest to nie tylko miejsce poświęcone, ale także teren, na którym spoczywa wielu ludzi i z tej racji uszanujmy to miejsce.
  12. W „GN” m.in: – co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka; – jak siostra Faustyna modliła się za kapłanów; – o powstałym niedawno szlaku św. Wojciecha. Jest także dwumiesięcznik „Gość Historia” poświęcony w całości Matce Bożej, „MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  13. Modlitwa do św. Michała Archanioła….