4. Niedziela Wielkiego 27 III 2022 r.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 400 zł i przelewem bankowym 3 Rodziny = 800 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki dla mieszkańców Ukrainy; wolontariuszom naszej Caritas parafialnej za koordynację oraz p. Konradowi Koterbie z Kopalin za transport do magazynu CDT w Wojniczu. Z dekanatu lipnickiego przekazano prawie 3 tony. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  4. Młodzież z kl. 8. przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś z rodzicami na mszę św. o godz. 17.00 oraz na spotkanie.
  5. Zachęcamy wszystkich, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  6. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych – od poniedziałku do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Misiak – wikariusz bazyliki Św. Mikołaja w Bochni. Szczegółowy program na afiszu w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W czwartek zapraszamy PZS (Parafialny Zespół Synodalny) na Mszę św. i potem na spotkanie na plebanię. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.

– dorośli – w piątek od godz. 16.00.

– w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.

1. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msza św. o NSPJ o 6.30; 7.00 i 17.00. W Połomiu D. Msza św. o godz. 17.30.
  2. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje parafialne Drogą krzyżową do kościoła Chrystusa Salwatora /w Zakładzie Karnym/ o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Broński, Dyrektor Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” w Starym Sączu. Program: ……….. z kartki.
  3. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  4. Do chorych udamy się w następujące dni: ks. Mirosław i ks. Bogdan w piątek od godz. 10.00; ks. Proboszcz i ks. Adrian w sobotę od godz. 12.30.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  6. W przyszłą niedzielę Ognisko Misyjne wraz ze SKC organizuje kiermasz wielkanocny. Można będzie nabyć ręcznie pięknie wykonane palmy wielkanocne, ciasto własnego wypieku i stroiki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu naszej Wolontariuszki na praktykę misyjną do Afryki Południowej.
  7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2021 – w czwartek o 16.00 na plebanii.
  8. Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
  9. Organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w dniu 15 kwietnia (Wielki Piątek). Szczegółowe informacje w gablocie.
  10. Burmistrz Nowego Wiśnicza zaprasza na spotkanie informacyjne nt. możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany pieców w ramach programu „Czyste powietrze” – w czwartek (31 III) o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOK-u. Szczegóły na stronie internetowej urzędu.
  11. W zakrystii można nabyć płyty „Muzyka na srebrny jubileusz” oraz „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 25 zł.
  12. Trwają zapisy na EDK (Ekstremalną Drogę Krzyżową), która wyruszy 1 kwietnia z Trzciany. Przygotowane są 3 trasy o różnym poziomie trudności. Informacje i zapisy na stronie: www.edk.org.pl.
  13. W najnowszym „GN” m.in: artykuł o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji o grzechu zazdrości. Jest także Gość Extra w całości poświęcony o. Pio. Polecamy również „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, oraz „Rycerz Niepokalanej”.
  14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.