4. Niedziela Zwykła 28 I 2024 r.

1. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej tzw. kolędy oraz za złożone z tej okazji ofiary, których część przeznaczamy m.in. na Dom Księży Emerytów w Tarnowie, na Seminarium Duchowne w Tarnowie, na działalność grup duszpasterskich w parafii oraz na zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych i oazy parafialnej.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie, podatki i ubezpieczenie: na składkę = 13475 zł.; w kopertach: 7 Rodzin = 1500 zł.; przelewem bankowym 4 Rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.
  3. Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej – w piątek (2 II). Jest to także Pierwszy Piątek Miesiąca i Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 6.30; 7.45; 9.00 oraz o 15.00 i 17.00. W Połomiu Dużym o godz. 16.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie świec „gromnic”, które zapalamy przy łóżku umierającego oraz w czasie nawałnic: huraganu, gradu i burzy. Gromnice oraz okapniki można nabyć w zakrystii. Składka przeznaczona jest na klasztory klauzurowe.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie; w środę – św. Jana Bosko, kapłana; w sobotę – św. Błażeja i podczas każdej mszy św. błogosławieństwo gardła.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  7. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 16.00.
    – dorośli – w piątek od godz. 16.00.
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
  8. „Pożegnanie żłóbka” – koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru CANON w piątek o godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  9. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
  10. Do chorych udamy się wg. następującego porządku: ks. Proboszcz w środę od 14.00; pozostali kapłani w sobotę od godz. 8.30.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  12. Świetlica Parafialna i Akcja Katolicka zapraszają dzieci i młodzież od kl. 3-8, zwłaszcza zaangażowanych w grupach parafialnych, do wzięcia udziału w zajęciach organizowanych w pierwszym tygodniu ferii. Szczegółowe informacje, harmonogram i karta zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej parafii.
  13. Zwracamy się z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za 2022 rok, przekazać także w tym roku 1,5 % należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1,5 % znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
  14. Zapraszamy na weekendowe rekolekcje pt.: „Kurs Nowe Życie”, które odbędą się od 2 do 4 lutego (piątek od 18.40 do niedzieli do godz. 14.00) w domu parafialnym. Rekolekcje poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie. Zapisy telefonicznie lub przez formularz internetowy do 31 stycznia. Więcej informacji na plakatach oraz stronie internetowej i FB Parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału
  15. W najnowszym „GN” m.in.: – pozytywnie o kolędzie; – czy warto rezygnować z zadawania uczniom pracy domowej? Na internetowej stronie parafii artykuł „Wśród piszczałek” – o remoncie organów w naszym kościele. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”. Przypominamy, że „Gość niedzielny” kosztuje 10 zł.
  16. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.:  † Mirosław Stokłosa z ul. Brodzińskiego. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  17. Modlitwa do św. Michała Archanioła.