5. Niedziela Wielkanocna – 7 V 2023 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 2 rodziny = 450 zł; przelewem bankowym 6 rodzin = 1050 zł. Bóg zapłać.
  3. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski i diecezji. Z tej racji dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w Szczepanowie.
  4. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. Próba dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii św. – w poniedziałek o 16.30.
  7. Spowiedź św. dzieci komunijnych z klas III, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i zaproszonych gości – w sobotę: kl. III A i C – o 9.00; kl. III B i D – o 10.00.
  8. I Komunia św. dzieci ze Szkoły w Nowym Wiśniczu – w przyszłą niedzielę (14 V) o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezwiązani z tą uroczystością przyszli na mszę św. o innej godzinie, by w ten sposób ułatwić uczestnictwo rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
  9. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na remont organów. W związku z remontem organów zaistniała także konieczność wymiany podłogi na chórze z powodu zniszczenia jej przez drewnojady. Trzeba było również wymienić instalację elektryczną na chórze. Dziękujemy firmie p. Bogdana Wójcika za wykonywane prace przy wymianie podłogi oraz elektrykom: p. Wiesławowi Mączce i p. Markowi Wąsikowi, jak również p. Pawłowi Krawczykowi i Panu Organiście za koordynację prac. Bóg zapłać. Zapraszamy do lektury o remoncie organów i pozostałych pracach na stronie internetowej parafii tutaj.
  10. Chór „Canon” i „Kwartet smyczkowy” zapraszają na koncert do Sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach w sobotę /13 V/ o godz. 19.15 w Bazylice.
  11. Przyjmowanie II raty podatku od mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie od 10-15 maja br. w godz. 9.00-15.00 w piwnicach Ratusza Miejskiego, a od mieszkańców Kopalin w dniach 12-13 maja, w godz. 18.00-20.00 w Świetlicy w Kopalinach.
  12. W „GN” m.in: – czy można tak zorganizować I Komunię św., aby komercja nie przysłoniła spotkania z żywym Bogiem. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. † Janusza Brydniaka pochodzącego z Nowego Wiśnicza. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….