5. Niedziela Wielkanocna – Odpust ku czci św. Józefa 28 IV 2024 r.

1. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja.
  2. Szkolne Koło Caritas, Kręgi Domowego Kościoła i Akcja katolicka organizują dziś na placu kościelnym kiermasz ciast i domowych wypieków oraz upominków z motywami religijnymi. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych i feryjnych wyjazdów dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 1 rodzina = 500 zł; przelewem bankowym 2 rodziny = 800 zł. Bóg zapłać.
  4. W liturgii Kościoła: w poniedziałek – św. Katarzyny ze Sieny; w środę – św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek – św. Atanazego; w sobotę – św. Floriana.
  5. Serdecznie zapraszamy od środy /1 V/ do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych modląc się szczególnie o pokój i zgodę na świecie i w naszej Ojczyźnie.
  6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  7. Spowiedź św. przed I piątkiem:

– w czwartek od godz. 17.00.

– W Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.30.

1. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w piątek (3 V). Jest to również I Piątek Miesiąca. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy zamkowej o godz. 15.00: w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi. W Połomiu D. o godz. 10.00. Kazania wygłosi o. Andrzej Kiełbasa, redemptorysta. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00.
  2. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30, 7.00 i o 18.00 msza św. i nabożeństwo majowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
  3. Do chorych udamy się – w sobotę od godz. 8.30.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  5. Próba dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii św. – w przyszły poniedziałek (6 V) o 16.30 w kościele.
  6. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii, kancelarii parafialnej i na placu kościelnym.
  7. W „GN” m.in: – o monografii i tożsamości naszej Parafii; – rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii; – o chrześcijańskich korzeniach Europy. Jest także dwumiesięcznik „Gość Historia” poświęcony w całości Matce Bożej, „MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła.