5. Niedziela Wielkiego Postu 17 III 2024r.

1. Po mszach św. ks. Misjonarz będzie zbierał ofiary do puszek na dzieła misyjne, które realizuje w Peru.
  2. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3c i 3d w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. o godz. 10.15 w domu parafialnym. Dzieci kl. 3c i 3d zapraszamy również do sali w domu parafialnym o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00, podczas której poświęcenie książeczek komunijnych.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i kaplicy w Połomiu Dużym: na składkę = 12 905zł.; w kopertach 7 Rodzin = 1300 zł.; przelewem bankowym 11 Rodzin = 1750 zł. oraz za dobre słowa, np. „za każdy rodzaj ciepła”. Bóg zapłać.
  4. Od wczoraj do przyszłej niedzieli trwa nowenna „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego (odmówić: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i w nit. Ojczyzny).
  5. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.
  6. Zachęcamy wszystkich, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  7. W tym tygodniu rozpoczniemy kolejny etap wzmocnienia fundamentów kościoła, na które Parafia otrzymała dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w kwocie 70 000 zł.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. Spotkanie Trójek klasowych Rodziców dzieci komunijnych – w środę /20 III/ o godz. 18.00 na plebanii.
  10. Możliwość zakupu strojów komunijnych, butów i innych dodatków dla dzieci kl. III – w czwartek /21 III/ w domu parafialnym od godz. 15.00. Przyjedzie producent Szat liturgicznych z Kierlikówki
  11. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 16.00; dla dorosłych – o 17.00. W Połomiu Dużym DK o 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  12. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje parafialne Drogą krzyżową do kościoła Chrystusa Salwatora /w Zakładzie Karnym/ o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi O. Andrzej Kiełbasa, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego z Kościeliska, Redemptorysta. Program: ……….. z kartki. Program rekolekcji możemy zabrać z bocznych ołtarzy.
  13. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – rozpoczęcie w piątek po Drodze krzyżowej do ZK /ok. 21.00/ – do sobotniej mszy św. o godz. 6.30. Zapisy na wybraną godzinę adoracji – na liście znajdującej się na stoliku przy gazetach. Ważne, żeby o każdej porze był ktoś obecny przy Panu Jezusie eucharystycznym. Szczegóły na afiszu w gablocie.
  14. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – Uroczystość św. Józefa.
  15. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św.
  16. Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
  17. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej – Misterium Męki Pańskiej w dn. 29 marca. Dodatkowe inf. w gablocie.
  18. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – we wtorek o 16.00 na plebanii.
  19. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty – udamy się w Wielki Poniedziałek od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  20. W zakrystii można nabyć płytę „Krzyżu święty” z pieśniami wielkopostnymi naszego parafialnego chóru CANON w cenie 30 zł.
  21. W najnowszym „GN” m.in: – o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu; – jaki los czeka relikwie z desakralizowanych europejskich świątyń. Polecamy również „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  22. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Rozalia Janas z Połomia Dużego. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  23. Modlitwa do św. Michała Archanioła.