5. Niedziela Wielkiego Postu 3 IV 2022 r.

1. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  2. Ognisko Misyjne wraz ze SKC prowadzi dziś na placu kościelnym kiermasz wielkanocny. Można nabyć ręcznie pięknie wykonane palmy wielkanocne, ciasto własnego wypieku i stroiki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu naszej Wolontariuszki na praktykę misyjną do Republiki Centralnej Afryki.
  3. W związku ze zmianą czasu na letni – od jutra następuje także zmiana godziny wieczornych mszy św., które będą o godz. 18.00. Kancelaria popołudniu czynna od godz. 17.00 do 18.00.
  4. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem 2 Rodziny (200 zł.). Bóg zapłać.
  5. Serdecznie dziękujemy Funkcjonariuszom Policji z Nowego Wiśnicza oraz Strażakom z OSP Nowy Wiśnicz, a także wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji plenerowej Drogi Krzyżowej, jak również wszystkim uczestnikom.
  6. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, w Połomiu D. o godz. 10.00. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego Grobu i Ciemnicy.
  7. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek…
  8. We wtorek – zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie wyrazem naszej wdzięczności dla Ks. Rekolekcjonisty za trud głoszenia słowa Bożego.
  9. Spowiedź wielkanocna w naszej Parafii w Wielki Poniedziałek. Zachęcamy, aby korzystać już ze spowiedzi św. w czasie nabożeństw i przystępować do Komunii Świętej, wypełniając w ten sposób przykazanie kościelne (okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej).
  10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  11. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  12. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci – o 17.00; dla dorosłych – o 18.00; dla młodzieży – o 20.00. W Połomiu Dużym o 18.00.
  13. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej mszy św.
  14. Akcja Katolicka i Świetlica parafialna organizuje konkurs na największą i najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną palmę. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po mszy św. o godz. 11.00.
  15. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2021 – we czwartek o 17.00 na plebanii.
  16. W przyszłą niedzielę składka na tacę i w kopertach na pokrycie kosztów ogrzewania w kościele, domu parafialnym i kaplicy w Połomiu Dużym.
  17. W „GN” m.in: – o sanktuarium na trudne czasy św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo; kolejna część rekolekcji wielkopostnych; Jest także Gość Extra w całości poświęcony o. Pio, „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”
  18. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp.: † Bronisław Grabarz z ul. Olchawskiej, którego pogrzeb będzie w środę. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  19. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….