6. Niedziela Wielkanocna 14 V 2023r.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem bankowym 10 Rodzin = 1550 zł. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy p. Jackowi Tomaszewskiemu za wykoszenie trawy w obejściu kościoła; Przedsiębiorstwu usług geodezyjnych i kartograficznych Pro-Geo p. Tomasza Kokoszki za prace geodezyjne; p. Andrzejowi Gutowi za prace pielęgnacyjne przy krzewach na placu kościelnym. Bóg zapłać.
  3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
  4. Msze św. dla dzieci I-szo komunijnych w ramach Białego Tygodnia o godz. 17.00.
  5. Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) do św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy.
  6. Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV – w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Spowiedź św. dzieci kl. IV i ich rodzin – w ciągu tygodnia podczas nabożeństw. Próba przed Rocznicą będzie w środę o 19.00.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Zofię; we wtorek – św. Andrzeja Boboli; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, szczególnie ks. Andrzejowi Mikulskiemu składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziału we mszy św.
  8. Prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła wokół prezbiterium od strony zakrystii (etap IV) rozpoczną się w poniedziałek przyszłego tygodnia (22 V). W związku z powyższym kaplica Miłosierdzia na czas prowadzenia prac będzie pełnić funkcję zakrystii – od najbliższego wtorku (16 V). Na prace przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła Parafia otrzymała dofinansowanie z MKiDN w Warszawie, za co składamy serdeczne podziękowanie.
  9. Burmistrz Nowego Wiśnicza zaprasza zainteresowane osoby na zebranie wiejskie ws. przedstawienia wstępnej koncepcji dla rozbudowy drogi gminnej Kopaliny – Stary Wiśnicz, które odbędzie się 16 maja (wtorek) o godz. 18.00 w budynku remizy OSP Stary Wiśnicz.
  10. W „GN” m.in. – o pokucie, która decyduje o losach świata; o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  11. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….