6. Niedziela Wielkanocna 5 V 2024 r.

1. Komunikat ks. Biskupa.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopercie 2 rodziny = 350 zł; przelewem bankowym 7 rodzin = 1350 zł. Bóg zapłać.
  4. Szkolne Koło Caritas, Kręgi Domowego Kościoła i Akcja katolicka dziękują wszystkim za zaangażowanie i ofiarność podczas kiermaszu w ubiegłą niedzielę, z którego dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnych i feryjnych wyjazdów dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych. Zebrano 8240 zł.
  5. Dni modlitw o urodzaje – w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) do św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy.
  6. W liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba; w środę– Uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji. Z tej racji dziś rozpoczyna się tygodniowy odpust w Szczepanowie. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po mszy św. wieczornej.
  8. Próba dzieci z klas III przed uroczystością I Komunii św. – w poniedziałek o 16.30 w kościele.
  9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Zapisy na Oazę Parafialną dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w grupach parafialnych – w piątek w domu parafialnym o godz. 19.00. Ilość miejsc ograniczona. W tym roku wyjazd jest organizowany – podobnie jak w ubiegłym roku – nad morze pod namioty na przełomie czerwca i lipca.
  11. Spowiedź św. dzieci komunijnych z klas III, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i zaproszonych gości – w sobotę: kl. III A i B – o 9.00; kl. III C i D – o 10.00.
  12. I Komunia św. dzieci ze Szkoły w Nowym Wiśniczu – w przyszłą niedzielę (12 V) o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezwiązani z tą uroczystością przyszli na mszę św. o innej godzinie, by w ten sposób ułatwić uczestnictwo rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
  13. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach inwestycyjna.
  14. Książka o 400-letniej historii naszej Parafii jest rozprowadzana w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  15. Koncert „Święty z Wadowic” upamiętniający 10 rocznicę kanonizacji Papieża Jana Pawła II – w przyszłą niedzielę /12 V/ o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Lipnicy Murowanej.
  16. Kompleksowe badanie wzroku i możliwość zamówienia okularów – w piątek /17 V/ w piwnicach Ratusza. Szczegóły w gablocie.
  17. W „GN” m.in: – o filarach polskiej maryjności; – o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu; – o polskiej fladze i barwach narodowych. Jest także „MGN”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  18. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: † Zofia Ostroga z ul. Nowej, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  19. Modlitwa do św. Michała Archanioła….