6. Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 24 III 2024 r.

1. Od jutra następuje zmiana godziny wieczornych mszy św., które będą o godz. 18.00. Kancelaria popołudniu czynna od godz. 17.00 do 18.00. Podczas Triduum Paschalnego kancelaria będzie nieczynna.
  2. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 5 Rodzin = 900 zł.; przelewem bankowym 5 rodziny = 800 zł. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach. Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek…
  4. We wtorek na zakończenie rekolekcji ofiary składane na tacę podczas mszy św. będą wyrazem naszej wdzięczności za posługę rekolekcyjną o. Andrzeja.
  5. Spowiedź wielkanocna – w Wielki Poniedziałek (25 III) od 9.00 – 10.30; 11.00 – 12.00; 14.30 – 16.00; 16.30-18.00; W Połomiu D. od 16.00 do 17.00. Bardzo prosimy, aby jutro wszyscy skorzystali ze spowiedzi, gdyż będą Księża z Dekanatu. Przychodząc na spowiedź św. starajmy się podchodzić bliżej ołtarza, a nie zatrzymywać się przy wejściu.
  6. Do chorych, których nie odwiedzamy w I soboty – udamy się w jutro /W. Poniedziałek/ od godz. 8.30.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.
  8. Porządek nabożeństw Wielkiego Tygodnia:
    WIELKI CZWARTEK
    – Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do „Ciemnicy” i adoracja do 22.00.
    WIELKI PIĄTEK
    – Dzień rozmyślania Męki Pańskiej i adoracja Krzyża. Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Droga krzyżowa: dla dorosłych o godz. 8.00; dla dzieci i młodzieży – o godz. 10.00. W Połomiu Dużym Droga krzyżowa o 17.30.
    O godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. Adoracja do 24.00. Plan adoracji Róż Różańcowych jest w gablocie. Młodzież zapraszamy na adorację na godz. 21.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na sanktuaria w Ziemi Świętej. Komunię św. mogą przyjąć w tym dniu tylko ci, którzy uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej (nie wolno rozdawać jej nawet przy okazji nabożeństwa drogi krzyżowej).
    WIELKA SOBOTA. Dzień adoracji Pana Jezusa w grobie.
    Poświęcenie pokarmów: Łomna i Połom Duży – o godz. 10.00. Kopaliny – o godz. 11.00, a w naszym kościele od 10.00 do 14.00 co pół godziny.
    W czasie święcenia pokarmów składamy dary dla potrzebujących w naszej parafii. Wszystkim darczyńcom składamy gorące Bóg zapłać. Potrzebujących z naszej parafii zapraszamy po odbiór żywności – w sobotę od godz. 13.00 do 14.30 przy świetlicy parafialnej.
    Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 19.00. Prosimy przynieść świece – paschaliki /z osłonkami/. Straż Pożarną prosimy o pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim.
    Procesja rezurekcyjna odbędzie się w Wielkanoc /Niedziela/ o godz. 6.00, a po niej bezpośrednio msza św. Prosimy o przygotowanie na procesję feretronów, chorągwi i sztandarów.
  9. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej składa podziękowanie za zebraną makulaturę na rzecz misji w Kamerunie.
  10. W „GN” m.in: o inicjatywach rządu uderzających w Kościół i konieczności rozmów nowego Prymasa z jego przedstawicielami; oraz dodatek na Wielki Tydzień – Medytacje i modlitwy. Jest także „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek”, „Miłujcie się” (m.in. o faktach Zmartwychwstania Chrystusa; – o całunie Turyńskim, niemym świadku Zmartwychwstania) i „Wiadomości Wiśnickie”.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Antoni Ruciński z Olchawy i † Adam Wojkowski z Kopalin. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….
  12. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….