PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 18 IV 2022 r.

1. Komunikat Ks. Bpa w związku ze Świętem Caritas….
  2. Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach, rekolekcjach, spowiedzi św. i Triduum Paschalnym.
  3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia:

– za oprawę muzyczną p. Organiście, Chórowi „Canon”, śpiewającym „Pasję; za przygotowanie liturgii Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Mirosławem;

– naszym Siostrom Zakonnym za przygotowanie pięknej dekoracji Ciemnicy, Grobu Pańskiego, oraz wystrój kościoła; a także za pomoc: p. Zdzisławowi Dudek, Mateuszowi Cholewa i Pawłowi Janisz;

– za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy;

– wszystkim ofiarodawcom za hojne dary składane dla potrzebujących w czasie święcenia pokarmów; Firmie „Elmak” pp. Tworzydłów za makaron; firmie „Kominus” p. Rafała Adamczyka za wszystkie produkty;

– „Caritas parafialnej” i młodzieży za przygotowywanie paczek żywnościowych;

– Paniom w kuchni za posługę w czasie spowiedzi parafialnej;

– P. Annie Jędrzejek z dziećmi za troskę o czystość w kościele;

– strażakom z OSP Nowy Wiśnicz, OSP Łomna i OSP Połom za trzymanie straży honorowej przy grobie Pańskim;

– DSM, niosącym feretrony i sztandary, baldachim, nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej, Różom Różańcowym;

– Księżom wikariuszom za gorliwą posługę w konfesjonale w parafii i dekanacie (kto tylko chciał miał możliwość skorzystania ze spowiedzi św.); Ks. Adrianowi za kazania pasyjne na Gorzkich Żalach; Ks. Andrzejowi Mikulskiemu za pomoc.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone na ogrzewanie: na tacę 13 570; w kopertach 18 Rodzin (2950 zł.); przelewem 7 Rodzin (850 zł.). Bóg zapłać.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W sobotę i niedzielę odbędą się rekolekcje dla kl. VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie w sobotę o godz. 8.00 a zakończenie w niedzielę popołudniu. Polecajmy w naszych modlitwach młodzież, a także dzieci z kl. III, którzy z maju będą przyjmować sakramenty.
  4. Przyszła niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na placu kościelnym na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas parafialną.
  6. W „GN” m.in: – teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych; – w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni. W MGN magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. W „Miłujcie się” m.in. – o rzeczowych dowodach Zmartwychwstania; – o Twarzy Zmartwychwstałego.
  7. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…
  8. Wesołego Alleluja!!! Bezpiecznych powrotów do domów.