XXII niedziela zwykła 28 VIII 2022 r.

1. Decyzją Ks. Biskupa nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Mariusz Żurek, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Otoczmy ks. Mariusza modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze w naszej parafii.
  2. W związku z zakończeniem posługi Sióstr Zakonnych zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się osób do zatrudnienia w charakterze troski o wystrój kościoła (dekoracja kwiatowa ołtarzy). Obowiązki kościelnego podjął p. Paweł Janisz.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 rodziny = 700 zł. i przelewem 2 rodziny = 350 zł. Bóg zapłać.
  4. Spowiedź św. przed rozpoczęciem roku szkolnego i I piątkiem:
    – dla dzieci i młodzieży – w środę od godz. 17.00
    – dorośli – w piątek od godz. 17.00;
    – w Połomiu Dużym – we wtorek o godz. 17.00.
  5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego: w czwartek /1 IX/:
    – Szkoła Podstawowa: kl. IV – VIII oraz Liceum Plastyczne – o godz. 8.00;
    – w Połomiu Dużym – o godz. 9.00;
    – Szkoła Podstawowa kl. 0 – III o godz. 9.30.
  6. Msza św. w int. poległych w obronie Ojczyzny w 83 roczn. wybuchu II wojny światowej oraz o pomyślność dla naszej Małej Ojczyzny – w czwartek o godz. 18.00. Po mszy złożenie kwiatów przy pomniku wolności na Wzgórzu Zamkowym.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  9. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 17.00.
  10. I piątek miesiąca – Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
  11. I sobota. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30, 7.00 i 18.00 w połączeniu z różańcem fatimskim. Prosimy zabrać świece.
  12. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  13. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (4 IX) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  14. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszły piątek (9 IX) – o godz. 19.00 na plebanii.
  15. Sołtys Kopalin zaprasza mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 2 IX (piątek) o godz. 19.00 w budynku świetlicy w Kopalinach.
  16. Makulaturę na misje – można składać w Bochni przy kościele św. Jana Nepomucena w sobotę od 7.00 do 16.00. Szczegóły w gablocie.
  17. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – jak patrzeć na cudowny obraz MB Częstochowskiej, żeby zobaczyć co na nim jest najważniejsze, oraz o tym, dlaczego modlimy się przed obrazami i figurami Jezusa, Maryi czy świętych. Jest także nowy numer MGN..
  18. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Maria Włosińska z Olchawy; † Kazimiera Kula z bloku przy ZK i † Czesław Wołowczyk z Leksandrowej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  19. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…