II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 11.04.2021

Wprowadzenie do liturgii

Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia i błogosławieństwa Bożego w naszych pracach i podejmowanych codziennych obowiązkach.

Obejmujemy modlitwą wolontariuszy naszej „Caritas parafialnej”, „Szkolnego Koła Caritas”; Wolontariat młodzieży oraz wszystkich wspierających dzieła charytatywne i gospodarcze w naszej parafii.

Składka na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem transmisji z naszego kościoła w niedziele o godz. 9.00 i 11.00 oraz w środę i piątek o godz.18.00.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Niech to będzie także sposobność do świadczenia miłosierdzia względem bliźnich oraz modlitwy o Boże miłosierdzie dla nas.
  3. Zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej – na placu kościelnym.
  1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: przelewem 7 Rodzin (1100 zł.). Bóg zapłać.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 16 dnia miesiąca – w piątek od 17.00.
  2. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Zygmunta Sz. Felińskiego – w sobotę o godz. 17.30.
  3. Spotkanie przed bierzmowaniem: VIIIa w poniedziałek, VIIIb w czwartek, VIIIc w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  4. Burmistrz Nowego Wiśnicza informuje mieszkańców Leksandrowej o wyborach osoby pełniącej funkcję sołtysa spośród członków Rady Sołeckiej do czasu wyboru nowego sołtysa – dzisiaj (11 IV) od 10.00 do 13.00 w świetlicy wiejskiej w Leksandrowej. Na głosowanie trzeba zabrać dowód osobisty.
  5. W „GN” m.in: – o najnowszej biografii papieża Benedykta XVI; – o tym, czy należy zamykać kościoły ze strachu przed wirusem. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi (9 zł.) oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  6. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Józef Korta z ul. Kwiatowej i † Stanisław Czuban z Leksandrowej. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  7.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….

1. Różaniec św. w intencjach naszej parafii, Kościoła i świata – codziennie (oprócz piątku) o godz. 17.30 w kościele. Niech to będzie nasza odpowiedź na prośbę Matki Bożej z Fatimy o modlitwę różańcową.