2. Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 7 IV 2024 r./

1. Dzisiaj ofiary składane do puszek na placu kościelnym są przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zbiórkę przeprowadza Caritas parafialna.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  3. W poniedziałek (8 IV) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać ze stolika z gazetami lub ołtarzy bocznych i wypełnione przynieść na mszę św. w poniedziałek.
  4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny=800 zł. i przelewem bankowym 9 Rodzin=1900 zł. Bóg zapłać.
  5. Jutro /8.04/ Ks. bp Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z kl. VIII. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – we wtorek o 17.00 na plebanii.
  8. Spotkanie prezentujące Pierwszą publikację historyczną o naszej nowowiśnickiej Parafii – w sobotę (13.04) o godz. 15.00 w auli domu parafialnego oraz możliwość nabycia książki. Ponadto książkę będzie można zakupić potem w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje na afiszach.
  9. Spotkanie rodziców dzieci kl. 3a i 3b w ramach przygotowań dzieci do I Komunii św. – w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w domu parafialnym. Dzieci kl. 3a i 3b zapraszamy również do sali w domu parafialnym o godz. 10.15. Po spotkaniu msza św. rodzinna o godz. 11.00.
  10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na trwające prace przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła. Do wykonania zostało ostatnich 12 pali niskociśnieniowych z 99 pali przewidzianych w projekcie.
  11. Otwarcie wystawy malarstwa Małgorzaty Mizia – w piątek (12.04) o godz. 16.00 w Starej Dzwonnicy przy plebanii.
  12. W „GN” m.in: – o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” s. Faustyny; – o bł. kard. Wyszyńskim, jako Prymasie Miłosierdzia. Jest także „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  13. Dzisiaj Wybory Samorządowe. Pamiętajmy o naszym nie tylko obowiązku, ale prawie wyborczym i decydowaniu o losie naszej Małej Ojczyzny – Ziemi Wiśnickiej.
  14. Modlitwa do św. Michała Archanioła…