PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 05.04.2021

Wprowadzenie do liturgii

W oktawie Wielkanocy Kościół w liturgii wspomina objawienia Chrystusa Zmartwychwstałego. Spotkania i rozmowy utwierdzają Apostołów w przeświadczeniu, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał. Niech i nas umacniają w wierze i codziennym kroczeniu za Zmartwychwstałym Jezusem.

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

Informacje duszpasterskie

1. Uczestniczącym w nabożeństwach przypominamy o zachowaniu przepisów sanitarnych dotyczących naszego bezpieczeństwa. Korzystających z dyspensy zachęcamy do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem transmisji Mszy św. z naszego kościoła o godz. 9.00 i 11.00 oraz w dni powszednie o godz.18.00.
  2. Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach, rekolekcjach, spowiedzi św. i Triduum Paschalnym.
  3. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia:

za przygotowanie liturgii i oprawy muzycznej p. Organiście, Chórowi „Canon”, śpiewającym „Pasję” i Liturgicznej Służbie Ołtarza;

– naszym Siostrom Zakonnym i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego: p. Zdzisławowi i Barbarze Dudek oraz Mateuszowi Cholewa;

– za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy;

– wszystkim ofiarodawcom za hojne dary składane dla potrzebujących w czasie święcenia pokarmów i w sklepach: „SPAR”, „Groszek”, „Delikatesy Centrum”, „Lewiatan”, „Delikatesy Centrum” w Połomiu Dużym oraz Firmie „Elmak” pp. Tworzydłów za makaron;

– „Caritas parafialnej” i młodzieży za przygotowywanie paczek żywnościowych i strażakom za ich rozwiezienie do potrzebujących;

– Paniom w kuchni za posługę w czasie spowiedzi parafialnej;

– Księżom wikariuszom za gorliwą posługę w konfesjonale i w parafii.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 4 Rodziny (600 zł.);  przelewem 10 Rodzin (1550 zł.). Bóg zapłać.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Przyszła niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii, a na placu kościelnym zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O jej przeprowadzenie prosimy młodzież z Grupy apostolskiej.
  5.  W „GN” m.in: – o zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny; – o 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Jest także specjalne wydanie „Gościa Extra” w całości poświęcone św. Józefowi (9 zł.) oraz MGN, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” i „Miłujcie się”.
  6. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu…
  7. Wesołego Alleluja!!! Bezpiecznych powrotów do domów.