Uroczystość Świętego Szczepana 26 XII 2023 r.

1. Wyrażamy słowa wdzięczności za bardzo liczny udział w spowiedzi i komunii św. z racji Świąt i godne ich przeżywanie. Dziękujemy:
    – wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach roratnich, szczególnie dzieciom z lampionami;
    – za estetyczne przystrojenie kościoła i przygotowanie szopki podziękowania kierujemy do: Pana kościelnego Pawła Janisza, p. Bogdana Wójcika z synem Franciszkiem; ks. Adriana, p. Tomasza Wilczyńskiego z dziećmi: Damianem i Zuzanną, Mateusza Cholewy, Bartłomieja Rojka, Jana Filipka, Macieja Janiczka, Dawida i Sebastiana Trzaska; Jakuba Berety, Patryka Kędry, Macieja Adamczyka, Grzegorza Zapióra; Tomasza Koterby; p. Magdaleny Dąbrowskiej i p. Lucyny Wójcik;
    – p. Annie Jędrzejek za troskę o czystość w kościele;
    – p. Organiście, p. Katarzynie Adamczyk, scholii i chórowi „Canon” za przygotowanie kolęd; aspirantom, lektorom, ministrantom i kantorom; DSM-owi; Ks. Andrzejowi, Ks. Kazimierzowi i księżom Wikariuszom.
    – Serdeczne Bóg zapłać Paniom pracującym w kuchni w czasie spowiedzi parafialnej.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę – św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Podczas każdej mszy św. poświęcenie wina; w czwartek – św. Młodzianków Męczenników; w niedzielę – Świętą Rodzinę Jezusa, Maryi i Józefa oraz zakończenie Starego Roku.
  3. Nabożeństwo do św. o. Pio – w piątek o 17.00 i msza św.
  4. Za tydzień w poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  5. Zapraszamy do zwiedzenia ruchomej „Szopki” autorstwa p. Zbigniewa Wójcickiego – w „Starej Dzwonnicy” przy plebanii, dzisiaj po mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.
  6. Z powodu czwartkowego pogrzebu nastąpiła zmiana terminów wizyty duszpasterskiej (kolędy) w następujących rejonach: ŁOMNA: od p. Cyrankiewiczów do p. Zelków będzie – w czwartek od godz. 8.30, a LEKSANDROWA: od p. Gajewskich do p. Gruców – w piątek od godz. 8.30.
  7. Powracającym do domów gościom życzymy bezpiecznego powrotu i prosimy o rozwagę i zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach.
  8. W ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca śp.: † Feliks Trzaska z Leksandrowej, którego pogrzeb będzie w czwartek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….