WIELKANOC 31.03.2024 r.

1. Kończąc obchody Triduum Paschalnego dziękujemy za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żalach, rekolekcjach, spowiedzi św. i Triduum Paschalnym.
  2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia liturgicznych obchodów Wielkiego Tygodnia:
    – za oprawę muzyczną: p. Organiście, Chórowi „Canon”, śpiewającym „Pasję”; za przygotowanie liturgii Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Mirosławem;
    – za przygotowanie pięknej dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego: p. Grzegorzowi Kuchnik, Emilii Goryczko, Monice Mucha, Maciejowi Rospond, Magdalenie Krzywda; za wystrój kościoła: florystce p. Magdalenie Dąbrowskiej, kościelnemu p. Pawłowi Janisz i p. Lucynie Wójcik; za prace przy krzewach na placu kościelnym p. Andrzejowi Gut;
    – za ofiary złożone podczas Gorzkich Żali i w kopertach na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego i Ciemnicy;
    – wszystkim ofiarodawcom za hojne dary składane dla potrzebujących w sklepach i w czasie święcenia pokarmów oraz: Firmie „Elmak” pp. Tworzydłów za makaron; oraz Rodzinom: Adamczyk, Nalepka, Jędryka, Stachowicz;
    – „Caritas parafialnej”, Szkolnemu Kołu Caritas i młodzieży za zbiórkę i przygotowanie paczek żywnościowych;
    – Paniom w kuchni za posługę w czasie spowiedzi parafialnej;
    – P. Annie Jędrzejek z dziećmi za troskę o czystość w kościele;
    – strażakom z OSP Nowy Wiśnicz, OSP Łomna i OSP Połom za trzymanie straży honorowej przy grobie Pańskim;
    – DSM, niosącym feretrony i sztandary, baldachim, nadzwyczajnym szafarzom komunii świętej, Różom Różańcowym;
    – Księżom wikariuszom za gorliwą posługę w konfesjonale w parafii i dekanacie (kto tylko chciał, miał możliwość skorzystania ze spowiedzi św.); ks. Konradowi ze Starego Wiśnicza za kazania pasyjne na Gorzkich Żalach; ks. Andrzejowi Mikulskiemu i ks. Kazimierzowi Kapci za pomoc.
  3. Składamy podziękowania za kolejne złożone ofiary: w kopertach 2 rodziny=1200 zł. i przelewem bankowym 5 Rodzin=700 zł. Bóg zapłać.
  4. Jutro ks. Bp Artur Ważny udzieli osadzonym w ZK sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
  7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2023 – w czwartek o 17.00 na plebanii.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 18.00.
  9. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – szczególnie dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków – w piątek od godz. 17.00.
    – w Połomiu Dużym – w piątek o godz. 18.00.
  10. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze o 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Msza św. o godz. 18.30.
  11. I sobota miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00 i wieczorem msza św. o godz. 18.00 połączona z różańcem fatimskim.
  12. Do chorych udamy się w następującym porządku: ks. Proboszcz w środę od 14.00; pozostali kapłani w sobotę od godz. 8.30.
  13. Zmiana tajemnic różańcowych ojców i matek – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
  14. Najbliższa niedziela jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA, do której przygotowujemy się przez nowennę do Bożego Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na placu kościelnym na potrzeby Caritas Diecezji Tarnowskiej. O jej przeprowadzenie prosimy Caritas parafialną.
  15. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina o funkcjonowaniu lodówki społecznej, do której można przekazać nadmiar żywności. Święta to czas, kiedy wyrzucamy 2-3 razy więcej żywności niż w ciągu całego roku. Zachęcamy zatem mieszkańców do włączenia się w akcję „Dziel się i częstuj”. Lodówka społeczna zlokalizowana jest z tyłu budynku siedziby MOPS (od strony ul. Kmitów). Czynna jest całodobowo.
  16. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę autokarową w Niedzielę Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Szczegóły na tablicy w gablocie.
  17. W „GN” m.in: – obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa oraz co dalej z klauzurą sumienia. Jest także „Mały Gość niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Trwajcie w miłości”.
  18. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Stanisław Ziemba z ul. Widok; † Adam Czuban z Leksandrowej; † Aleksandra Jóźwik z ul. Nowej, której pogrzeb odbędzie się w środę oraz † Stefan Wójcik pochodzący z Leksandrowej, którego pogrzeb we wtorek w Rzezawie. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….