XIX niedziela zwykła: 7 – 14 VIII 2022 r.

Wprowadzenie do liturgii

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli kieruje naszą uwagę na temat wewnętrznej wolności i czujności na przyjście Pana. Jego słowo jest zawsze żywe i skuteczne, zdolne wskazać te obszary naszej codzienności, w których panuje nieporządek i chaos.

Prośmy podczas tej Eucharystii o odwagę i siłę do kształtowania naszego życia zgodnie z Ewangelią.

Informacje duszpasterskie

 1. Witamy wszystkich przybyłych gości na wakacje do naszej parafii. Życzmy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 2. Pismo Matki Prowincjalnej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi (odczytać z kartki..).
 3. W Królówce dziś odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców dziś po mszy św. o godz. 9.00.
 5. Spotkanie przed pielgrzymkowe – dzisiaj w Bazylice. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.30, a po niej spotkanie w Kościele szkolnym i zapisy.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edyta Stein); w środę – św. Wawrzyńca; w czwartek – św. Klarę.
 7. Składamy podziękowania za ofiary złożone w ostatnim tygodniu: przelewem bankowym 2 rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 9. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia NMP – w sobotę od 16.30 – do 18.00 z udziałem księży z dekanatu. Serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z daru miłosierdzia i zyskać odpust w nasze Święto Parafialne.
 10. Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na potrzeby Parafii.
 11. W przyszły poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP i Odpust w naszej parafii oraz Jubileusz 40 – lecia kapłaństwa Ks. Jana Mikulskiego i Ks. Andrzeja Mikulskiego. Zaproście na odpust także Wasze rodziny. Na Rynku zaś odbędzie się Jarmark „Wiśnickie specjały”.
 12. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – w przyszłą środę (17 VIII) o godz. 19.00 na plebanii.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymki: a) do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 19 VIII (piątek) b) oraz do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w dniu 22 VIII (poniedziałek). Szczegóły w gablocie.
 14. W najnowszym numerze „GN” m.in.: – o duchownych, których wierność Ewangelii doprowadziła na ołtarze; – o zakonnicy, która była żołnierzem elitarnej formacji; – „Dwie strony medalu” – o sportowcu i bohaterze Januszu Kusocińskim; – o problemie suszy w Polsce.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Wiesław Ochel z Olchawy. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…
Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00. Od października do marca kancelaria parafialna czynna w godzinach 8:00-9:00 oraz 16:00-17:00. Msza Święta wieczorna w dni powszednie o godz. 17:00.